Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Kapak Toplama Kampanyası – 1 Kapak Bile Çok Değerli

Hayatın her alanında değerlerimizle büyümeyi ve çalışma alanlarımıza yenilikçi düşünceler katmayı öncelikleri arasında gören bir ekip olarak, Türkiye Omurilik Felçliler Derneği’nin Kapak Toplama Kampanyası’na destek veriyoruz.

Atık plastik kapaklar, ortopedik engelli bireyler için birer tekerlekli sandalyeye dönüşüyor. 

Kapak Toplama Kampanyası ile hedefimiz, doğada yok olması yüzyıllar süren plastik kapakları geri dönüşüme kazandırarak çevrenin korunması ve aynı zamanda toplanan kapakların satış geliri ile ortopedik engelli bireyler için tekerlekli sandalye temin edilmesi gibi çok yönlü bir sosyal projeye katkı sağlamaktır. Bu sayede, mobilitesini tekerlekli sandalyeye borçlu olan engelli bireylere umut yaratmak en büyük amacımızdır.

1 Kapak Bile Çok Değerli

TOFD tarafından başlatılan kampanyada, çok geniş kullanım alanına sahip olduğu için özellikle ambalaj kapakları tercih ediliyor. Günlük hayatta kullanılan su şişelerinden, deterjan, meşrubat, şampuan gibi birçok ürün ambalajına kadar çeşitli ürünlerin plastik kapakları bu kampanyada kullanılıyor. Biriktirdiğimiz kapaklar 3,5 tona ulaştığında ise karşılığında bir birey, tekerlekli sandalyesine kavuşuyor.

Plastik kapaklarımızı sahalarımızda bulunan dev kutumuzda biriktiriyoruz. Bunun yanı sıra erişebildiğimiz noktalara da kapak toplama kutuları koyarak daha çok bireyin kampanyaya katkıda bulunmasını sağlıyoruz.

Güleryüz Danışmanlık olarak kurumsal sosyal sorumluluk projeleri kapsamında daha fazla insanın hayatına dokunmayı ve topluma fayda sağlayacak kampanyalar yürütmeyi hedefliyoruz.

Pet şişeler de aynı proje kapsamında ilçe geri dönüşüm noktalarında toplanmasına ön ayak olmakta ve bu kapsamda doğaya verilebilecek zararların önüne geçmeyi hedefliyoruz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin